Stelaż do abażuru - co to jest?

Stelaż to główna część abażuru, na którą nakładany jest materiał. Właśnie w nim znajduje się specjalne miejsce na żarówkę. Większość stelaży wykonana jest z metalu i ma kształt stożka. Jednak na rynku można znaleźć także konstrukcje w kształcie walca, trapezu, cylindra, prostokąta i kwadratu. Należy pamiętać, że to głównie od niej zależy trwałość abażuru, dlatego warto sięgać po modele wykonane z mocnego materiału i zabezpieczone farbą przeciwkorozyjną. Abażury z solidnymi stelażami znajdziesz na stronie: https://www.kukui.pl/. Sprawdź i wybierz model dopasowany do swoich potrzeb i upodobań.

Abażur cylinder I28-M

Szukasz eleganckiego abażuru, który nada Twojemu wnętrzu klasy i podkreśli jego wyjątkowy charakter? Wybierz cylinder I28-M wykonany z poycottonu, miedzi oraz białej folii PVC, która pozwala odpowiednio ukierunkować promienie padającego światła. Stelaż tego wyjątkowego abażuru został pomalowany proszkowo, dzięki czemu jest skutecznie zabezpieczony przed korozją. Abażur cylinder I28-M doskonale pasuje do zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych.

KUP TERAZ

Rodzaje mocowań abażuru

W sprzedaży dostępne są abażury wyposażone w różne rodzaje mocowań. Najpopularniejsze są mocowania na oprawkę, występujące głównie w lampach podłogowych i stołowych. W tym przypadku abażur nakłada się na oprawę E14 (mały gwint) lub E27 (duży gwint), a następnie dokręca się go przy pomocy specjalnego pierścienia. Nieco mniej popularne są mocowania na żarówkę. Głównie są spotykane w abażurach do lamp stojących na żarówki klasyczne i świecowe. W tym przypadku abażur zakłada się bezpośrednio na żarówkę. Najmniej popularne są mocowania na śrubę. Głównie spotykane są w lampach klasycznych.

Abażur granatowy, czyli elegancja w nowoczesnym stylu

W ostatnim czasie granat podbija serca dekoratorów wnętrz. Jest on elegancki i szykowny, a zarazem nowoczesny. Doskonale pasuje do pomieszczeń wykończonych w stylu art deco, loftowym czy glamour. Jeśli chcesz wykorzystać go w swoim wnętrzu, sięgnij po granatowy abażur. Będzie on pełnił funkcję dekoracyjną i jednocześnie praktyczną. Nada Twojemu wnętrzu klasy i sprawi, że będzie prezentowało się wyjątkowo gustownie. Granatowy abażur pięknie podkreśli wystrój salonu, sypialni, a także gabinetu. W połączeniu z odpowiednimi dodatkami możesz wykorzystać go również w pokoju dziecięcym.

Jak zrobić abażur do lampy?

Istnieje wiele sposobów na samodzielne wykonanie abażuru do lampy. Możesz przygotować osłonę z papieru, tkaniny, siatki metalowej, tapety, a nawet wikliny. Najłatwiej zrobić abażur z papieru. Wystarczy sięgnąć po jasny papier ryżowy i nałożyć go na stelaż. Oczywiście można go dowolnie udekorować np. przy pomocy cekinów lub wstążki. Wykonanie abażuru z tkaniny również jest bardzo łatwe. Wystarczy wybrać odpowiedni materiał (najlepiej jasny), “otulić” nim stelaż i przykleić go za pomocą dobrego kleju. Na podobnej zasadzie wykonuje się abażury z tapet. Nieco więcej czasu i wysiłku wymaga przygotowanie osłony z wikliny. Jest to zadanie przeznaczone dla miłośników sztuki, którzy uwielbiają robótki ręczne.